אודותיי

שמי אסנת, נשואה ואמא ל-3 ילדים.

בהכשרתי אני מורה לחינוך מיוחד ומתמחה בלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז.

 

במשך 20 השנים האחרונות עבדתי עם ילדים ונוער בבתי ספר, מרכזי למידה, במסגרות לא פורמליות וכן באופן פרטי ובשנים האחרונות עסקתי בעיקר בהוראה מקדמת ובהקניית אסטרטגיות למידה. 

 

את משחקי הלמידה פיתחתי במהלך עבודתי, כשחיפשתי דרכים שונות ויצירתיות לקרב את הילדים לקריאה ולתת להם לחוות הצלחה בכל הקשור ללמידה. בכל מפגש שילבתי משחק קופסא שמתאים לילד/ה ומצאתי שהמשחקים הם כלים חוויתיים ומהנים שעוזרים לפתח את הבסיס לקריאה, לכתיבה ולהבנת הנקרא בדרך נעימה וידידותית.

 

מאמרים

המשחק ככלי למידה

משחק הוא הדרך הטבעית והבסיסית ביותר של האדם ללמוד, על עצמו ועל אחרים, הוא מהנה ולא מאיים ולכן הוא יכול לשמש ככלי בתחומים שונים. תחום אחד מהם הוא התחום הלימודי. אפשר וכדאי לשלב משחקי למידה בתהליך ובקשר שלנו עם הילד, כך שחווית ההצלחה וההנאה מהם תהפוך להנעה (מוטיבציה) והילד ילמד "מבלי להרגיש" , בצורה יצירתית, חוויתית ומעשירה.

מהו משחק?


משחק הוא פעילות  שעושים אותה ברצון ובהנאה ויש לו יתרונות רבים:

מבחינה חברתית -  המשחק של הילד עם אחרים, ילדים או מבוגרים, יוצר קשר  ביניהם. במהלך המשחק נוצרות אינטראקציות בין המשתתפים והילד מתנסה בתקשורת בינאישית עם הזולת - ילדים אחרים בני גילו, המורה שלו או הוריו. מכיוון שלמשחק יש חוקים וכללים שהמשתתפים צריכים לקבל, יש לו ערך רב ללמידה חברתית. הילד מתמודד עם חוקים, שמירה עליהם, ניצחון ואף הפסד בכבוד. הוא לומד לשתף פעולה עם האחר, להקשיב לו, לחלוק איתו ולהתחשב בו.  בנוסף, המשחק תורם לרכישת ערכים של קבלת האחר והשונה, כבוד הדדי סובלנות והגינות.

מבחינה לימודית -  המשחק הוא כלי מצויין לפיתוח מיומנויות חשיבה כמו: זיכרון, ריכוז, קשב, תכנון פעולות וכד'. המשחק מאפשר גם רכישה של ידע נוסף, של אוצר מילים חדש ושל מושגים מתחומים שונים ובנוסף מתרגל ידע שקיים כבר אצל הילד.

מבחינה רגשית – הילד, באמצעות המשחקים, מתרגל ומשפר את יכולת ההתמודדות שלו במצבים רגשיים שונים. המשחק עם אחרים מפגיש אותו עם מגוון רגשות : שמחה, סיפוק, הנאה, כעס, תסכול ואכזבה, שההתמודדות איתם יכולה לעזור לו לפתח את יכולת ההסתגלות שלו גם בחיים בחברה "בחוץ". הביטחון והדימוי העצמי שלו מתחזקים וכך למשחקים יש השפעה משמעותית על התפתחות אישיותו .


כל הסיבות הללו , הופכות את המשחק לכלי רב ערך להתפתחות הילד. חווית ההצלחה וההנאה שבמשחק גורמות גם להנעה שלו לעשייה, למוטיבציה לפעול ולהיות חיוני . דבר זה משמעותי בעיקר אצל ילדים עם קשיים  - לימודיים, חברתיים, רגשיים . ילדים אלו זקוקים לדרכי למידה שיעזרו להם להתקדם בקצב האישי שלהם. זו הסיבה שאנשי חינוך ומטפלים רבים משתמשים במשחקים בקשר שלהם עם הילדים וגם עם מבוגרים . משחק "שובר את הקרח" בהתחלה, בשלב של יצירת הקשר ואף משמש ככלי רב עוצמה בטיפול עצמו. אנשי המקצוע מתאימים את סוג המשחק למטרה הלימודית או הטיפולית שלהם עם הילד במקביל להתחשבות במאפיינים וכישורים אישיים שלו  כמו גיל, יכולות, קשיים, תחומי עניין, מצב רגשי ועוד.

דוגמא למטרה לימודית היא תירגול הקריאה והעשרת השפה. לשם כך אפשר לשחק עם הילד במשחקים הדורשים קריאה של מילים בודדות או משפטים קצרים, המכילים מילים שימושיות מחיי היומיום. כך הלמידה תיעשה בשמחה, בהנאה ובתחושה של חווית הצלחה ובמקביל הילד ישתדל ויתאמץ לקרוא וגם יעשיר את השפה שלו.

לא רק מורים ואנשי מקצוע יכולים להשתמשבמשחקי הלמידה. אלא גם הורים. משחק של הורה עם ילדו הוא דבר ראשון זמן של הנאה יחד, שתורם לחיזוק הקשר ביניהם. שילוב של משחק למידה ייתן את הערך המוסף לכך.

 

052-3582533

שלח

שם:

יש להכניס שם

 

תודה על פנייתך

נחזור אליך בהקדם

שם:

יש להכניס נייד

שם:

יש להכניס מייל

שם:

יש לרשום הודעה

אשמח לקבל הארות, הערות, תגובות

ולעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה​

ניתן לרכוש את המשחק והחוברות באמצעות רכישה מאובטחת בכרטיס אשראי - בקישורים המצורפים,  

וניתן גם להשאיר פרטים כאן, במייל או בווטסאפ 0523582533 אסנת פליישר

osnat.fl1@gmail.com

 

 

 

לרכישת "חוברת ההצלחה שלי" לחצו כאן

לרכישת "חוברת ההצלחה 2" לחצו כאן2

 לרכישת "חוברת ההצלחה 3" כאן3

                              עלות חוברת 39 ש"ח + משלוח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

​"חוברת משחקים לחגים" לחצו כאן

 

צרו קשר

 

 

 

לרכישת "חיות חורזות" לחצו כאן

עלות משחק 59 ש"ח + משלוח

 

אסנת פליישר

נייד: 052-3582533

מייל: osnat.fl1@gmail.com